Belépés
Keresés
Kategóriák
Válaszadók toplistája
1. hatibacsi 20036
2. decotext 17332
3. geptop 16374
4. donaldduck 15550
5. hatarvadasz 13569
6. xenos 9874
7. feerko 9543
8. ibicimama 9280
9. piktorka2 9131
10. foxworkinspace 8624
Kinek a válaszát találták legtöbbször helyesnek?
1. ibicimama 1056
2. xenos 1031
3. dnemethk 845
4. hatarvadasz 810
5. donaldduck 744
6. pola62 730
7. geptop 665
8. hatibacsi 630
9. sunchat 489
10. gergelyferi 459
Helyesnek talált válaszok aránya
Tudjátok.hu már az Androidos készülékeken is!
Úton van? Épp válaszra lenne szüksége?
Tegye fel a kérdését!

Egy piros lámpánál is felteheti már kérdéseit, nem kell keresgélnie. Amint válasz érkezett a kérdésére, vagy új kérdés került fel, az alkalmazás jelezni fog.

Ön is segíthet másoknak, ha tudja a kérdésükre a választ, mivel az alkalmazás segítségével válaszolhat is.

Letöltés
Pontosan mit csinál egy gépészmérnök?

OktatásEgyéb kérdések
A kérdést írta: kovacso ( 2014.04.10. 08:35 )
Válaszok száma: 11
Címkék: gépészmérnök, pontosan, csinál, mit,
1 2 
Válaszok Új válasz
tailor 2014.04.11. 09:21 (#11)
Kedves Hatibacsi!
Nagyon szépen felsoroltad a feltalálókat és a találmányaikat, utalva ezzel arra, hogy egy gépészmérnök sincs köztük. Ez teljes mértékben igaz. De mit érnek ezek a találmányok, ha nem jutnak el a tömegekhez. A tömeggyártás megvalósítása viszont a gépészmérnökökre volt bízva.
A gépészmérnökök sokkal régebb óta tevékenykednek, mint az elektromérnökök. Az elektronikai ipar is a gépészmérnökök szaktudása miatt fejlődhetett, mert ők tervezték meg azokat a gépeket amin az elektronikai alkatrészek sorozatgyártása folyik.
Sőt tovább megyek, mert szinte nincs olyan ágazata az iparnak vagy a mezőgazdaságnak ahol ne lenne szükség a gépészmérnökökre.
De kár ezen vitázni, mert a mérnökökre szükség van, legyen az gépész, elektro, vegyész, mezőgazdasági vagy más egyéb mérnök és ráadásul jól kel tudni mindegyiknek közösen dolgozni a másikkal azért, hogy a világ fejlődhessen és az élet is könnyebb legyen.
schevaa 2014.04.11. 07:59 (#10)
Azt hiszem, nagyon szenved.

Sajnálom a mai fiatalokat, de a mai középkorú mérnököket is. Nem adatik meg nekik az a lehetőség, ami nekünk megvolt: rengeteg beruházás volt, folyamatos fejlesztések voltak, pezsgő műszaki élet folyt. Szakmai utazások, konferenciák.
Ha valamit megálmodtál, lemehettél a gyártósorra az üzembe és megnézhetted, mi lett belőle.

A mai fiatalok már csak a Discovery csatornán láthatják, mi az a gyártás, tervezés, termelésirányítás, mert ilyesmi csak nagy koncentrált és jól megszervezett amerikai v kínai gyárakban folyik és talán még az olajiparban.

Ha a kérdező pályaválasztás előtt áll, akkor a fentiek ellenére is javaslom a műegyetemet, mert olyan mentalitást és ismereteket tanulhat, amit az élet minden területén hasznosíthat.
hatibacsi 2014.04.10. 21:51 (#9)
Gyufa-Irinyi János-vegyészmérnök
Golyóstoll- Bíró László József -újságíró Bíró György kémikus
Félautomata fényképezőgép-Riszdorfer Ödön-Jogásznak tanult Mihályi József műszerész
Béres-csepp-Béres József-Agrármérnöki diploma
Dinamó-Jedlik Ányos István-magyar természettudós, feltaláló, bencés szerzetes
Rubik-kocka-Rubik Ernő Kossuth-díjas építész
C-vitamin-Szent-Györgyi Albert biokémikus
Számítógép-Neumann János bölcsész-matematikus-vegyészmérnök
Szódavíz -Jedlik Ányos István-magyar természettudós, feltaláló, bencés szerzetes

Egyenlöre legyen ennyi, amihez semmi köze gépészmérnököknek...természetesen, rengeteg fontos dolgot alkottak, és értékes a munkájuk , mint bárki másé, pusztán arra a mondatodra reagáltam, hogy minden amit kézbeveszünk az gépészmérnök munkája...Kétségtelenül fontos részei életünknek, mint bármilyen más ember munkája...
decotext 2014.04.10. 17:29 (#8)
Nos, mivel a nejem az, így elsőkézből tudom! Tervez.
(Most pl. egy gyártó gépsorhoz hütésrendszert.)

Gyakorlatilag, mindern gép amit használsz, azt gépészmérnökök tervezték!
A bicajodtól, a kocsidon keresztül, az elektromos fogkefédig!
hatibacsi 2014.04.10. 15:50 (#7)
Tailor, a kocsi televágása elektronikával, az azért van, hogy a barkácsoló kedvű amatörök ne kotorásszanak olyanban, amihez nem értenek...

Komolyabbra fordítva a szót az szerintem is úgy igaz, ahogy a nem nekem címzett részben írtad, de a nekem írtakkal nem érthetek egyet, már csak szakmai sovinizmus okán sem... Egyrészt használtam én is mechanikus eszközöket, de ennyi erővel ujjmódszerrel is számolhatnál és teljesen felesleges az a mechanika issss... Aztán megnézném, hogy egy gyártó sor vezérlését, milyen és mekkora mechanikával oldod meg...Arról már nem is beszélve, hogy egy fehérszintet egy tv-nél milyen mechanikus eszközzel állítanál be?...

Tudod a bányánál szerzett tapasztalataim alapján, egy hibajelenség tisztázására legelőször a műszerész után kiabáltak a mézgarádióban. Aztán az felmérte, hogy mi a valódi probléma, és utána jött a valódi probléma megoldás... de most csak is a szakma böcsülete miatt vitatkozok veled, nem is mosoly nélkül teszem...

wob 2014.04.10. 15:36 (#6)
Mivel a képzetségemről van szó, megmondom miként telt el nekem, az a 40 évi munkavisszonyom !! Az első 28 évem mint tervező dolgoztam egy gépgyártó üzemnél. A megrendelő elmondta mire volna szüksége, kimentél helyszineltél és elkezdtél a számitásokhoz és a gép megtervezéséhez. Befejezve a tervet, egyeztettél a megrendelővel, és felülvizsgáltad a gép gyáértását, és feleltél egész az üzembetevéséig. Az elektronikai részét egy elektró szakossal beszélted meg és ő végezte el az elektro projektet. Útána átmentem egy központibányaválalathoz ahol 13 évig a beruházási osztálynál voltam a mehanikus részleg vezetője. (Kellet a pénz a két gyerek nevelésére). Ott is csak a gépészeti szakmában voltam, a betervezésétől egész az üzembeadásáig. Itt is tervek alapján kellet dolgozni, amelyekben az útolsó fillérig elő volt irva mennyit költekezhetsz, úgy gépre mind munkára az üzembehelyezéséig. És most élvezem a nyúgdijas életet, a bogarazást, kiélem hobbyaimat, és hűjéskedek az unokáimmal. Örvendek az egészségemnek, inkább megyek egy vendéglőbe minthogy egy rendelőbe vagy patikába.
Elvem!!! addig kell az állam utalja a nyúgdijamat, mind ahány évem van nála ledolgozva, és e mellett ki is tartok. Talán ennyi volt mint gépészmérnők aki a szakmába!! maradt és nem váltotta azt másra, mert akkor mindenfélét csinálsz aminek semmi köze a diplomádhoz..
tailor 2014.04.10. 15:32 (#5)
A mai világban igen összetett dolog a tervezés és a megvalósítás is, ezért egy gépészmérnöknek túl sok mindenhez kellene értenie, ami szinte lehetetlen.
Ezt úgy hidalják át a mai világban, hogy az alapképzés után szakirányokat vesznek fel.
Az alapszakon elsajátítják a géptervezést, a gépek üzemeltetését és karbantartását és gépek és gépsorok telepítését is. Minden gépészmérnöknek tudnia kell rajzolni papíron és számítógépes programok segítségével, de a műszaki rajzot az egyetemen nem tanítják, oda már úgy kell menni, hogy előképzés keretében, vagyis a középiskolában megtanulta.
Szakirány elég sok létezik, minden műszaki egyetem más és más szakirányt oktat.
Ízelitőleg néhány szakirány: anyagtechnológiai, gyártástechnológiai, üzemeltetői és karbantartói, minőségbiztosítási, géptervező, szerszámgéptervező, járműipari géptervező.

#4
Tudod Hatibacsi a mechanika előbb volt, mint az elektronika. Ha emlékszel rá, akkor még a 90-es évek elején javában működtek olyan pénztárgépek az üzletekben ami mechanikus úton adta össze a számokat. Majd százéves technika, de a mai napig működőkepés, és áramszünet esetén is használhatók.
Mióta a személyautókat is televágták elektronikával azóta sokkal többször kell őket javítani és gyorsabban romlanak el.
hatibacsi 2014.04.10. 10:30 (#4)
Nos én nem becsülöm le, csak szerintem az elektronika irányítja a mechanikát és nem fordítva... De ezért már kaptam a nyakam közé...
angrybirds 2014.04.10. 09:10 (#3)
Igazad van Lajos. A gépészmérnök minden műszaki tudományba csak beleszagol és már meg is kapja a diplomáját. Itt már csak az a kérdés, hogy mennyire tudja magát eladni az életben. Általában a kistudásúak a legmagabiztosabbak.
hatibacsi 2014.04.10. 09:03 (#2)
Angrybirds, nem estél enyhe túlzásba?... Én olyan gépészmérnököt is láttam, aki adagoló nélkül akarta lehozatni a munkásokat az Ikarusszal... de ezt azért ő sem tudta megoldatni... Igaz, hogy utána egy biztosítási cég ügynökeként ejrópai karriert csinált...

Szerintem amiket felsoroltál, abba csak beleszagolni tud...de a helyére kerülve biztosan elmélyül azokban a részterületekben, amire szüksége lesz...

Egyébként valóban esnek olyan hibába területeken, hogy pld gépész vezérli az elektromosokat...Nos én ezt nem tartom szerencsésnek, de ettől még működik...
1 2 
Facebook komment
További címkék
gépészmérnök sincs, tömeggyártás megvalósítása, gépészmérnökökre volt, gépészmérnökök sokkal, kedves, hatibacsi, nagyon, szépen, szerencsésnek gyártó magyar, osztálynál mennyit dolgoztam, mézgarádióban alkatrészek józsef, értenie discovery, javítani hidalják, tervez rubik, szerencsésnek mézgarádióban, tömeggyártás elektromos, biztosan kiabáltak,
TVN.HU, Képtár, Blogok, Videótár, Szótár, Házi Receptek, Fecsegj, Véleményezd!,
© 2024 TVN.HU Kft.